Keto dieta – recenze, jídelníček a recepty – Pestrý Jídelníček (2023)

Keto dieta, známá také jako ketonová dieta, je jeden zdruhů nízkosacharidového stravování, které je vposledních letech oblíbené u stále většího množství lidí. Keto dieta slibuje velké váhové úbytky za krátkou dobu, ale je při ní potřeba dodržovat přísný jídelníček. Jaké má keto dieta recenze a co od ní můžete očekávat?

Co je keto dieta?

Keto dieta (nebo také dieta bez sacharidů, low carb či proteinová dieta) byla vytvořena harvardským profesorem Georgem L. Blackburnem, který se zabýval tím, jakým způsobem lidský organismus spaluje tuky, a pomohl tak mnoha lidem kredukci hmotnosti i zdravějšímu životnímu stylu.

Při klasických redukčních dietách (kam patří například mléčná dieta nebo Cambridge dieta) je hlavním spalovačem tuku tělesné svalstvo. Problém nastává ve chvíli, kdy takováto rychlá dieta skončí, protože najedeme na normální jídelníček a náš metabolismus pak není schopen vypořádat se stakovým množstvím přijaté energie ve stravě. Vdůsledku toho vzniká nechvalně známý jojo efekt. Keto dieta však může být pro mnohé účinným řešením. Navíc máte na výběr zrůzně přísných variant. Například můžete jen snížit množství přijímaných sacharidů a zkusit proteinovou či nízkosacharidovou dietu a jídelníček.

Jestliže potřebujete pouze rychle shodit pár kil a hledáte účinnou rychlou dietu, pomůže vám i již zmíněná mléčná dieta, proteinová dieta či Cambridge dieta. Protože ale nesplňuje podmínky vyváženého jídelníčku, není vhodná kdlouhodobému dodržování. Hodí se spíše jako odrazový můstek knovému životnímu stylu, kdy po ukončení této rychlé diety přejdete na plnohodnotnou vyváženou stravu, omezíte nezdravé tuky, vyzkoušíte celozrnné cereálie a zvýšíte konzumaci zeleniny a ovoce.

Princip ketonové diety – ketóza

Abychom mohli odpovědět na otázku, co je keto dieta, je třeba si prvně říct pár slov o ketóze. Hlavním principem keto diety je uvedení těla do stavu ketózy. Jedná se o stav, kdy tělo nedostává dostatek sacharidů (které jsou hlavním zdrojem energie) a je tak nucené brát si energii ztuků. Metabolismem tuků vznikají tzv. ketolátky, které tělo využívá jako dočasný zdroj energie. Nejčastěji ketóza vzniká při hladovění. Tomu je ale potřeba se při keto dietě vyhnout, proč? Proto, aby nenastal již výše zmiňovaný jojo efekt.

Přebytečné ketolátky se vylučují močí, potem a dýcháním. Problémem může být, že jsou kyselé a při vysoké koncentraci vkrvi mohou narušit rovnováhu. Také proto je při držení jídelníčku keto diety tak důležité, abyste dodržovali pitný režim.

Ketóza versus ketoacidóza

V souvislosti sketo dietou vždy hovoříme o ketóze. Ketóza je pro organismus přirozená a bezpečná. Stav ketózy si ovšem mnozí pletou spojmem ketoacidóza, což je nebezpečná metabolická porucha, jejímž důsledkem může být vnejhorších případech i smrt.

Ketoacidóza je extrémní forma ketózy a vzniká dlouhodobým hladověním. Tělo při ní selhává vprodukci ketolátek a krevní oběh je zaplavený extrémně vysokým obsahem glukózy. Vdůsledku tohoto stavu se organismus překyseluje, což mu může vážně uškodit. Ketoacidóza se zpravidla vyskytuje u pacientů trpících diabetem 1.typu, kteří musí dodržovat speciální jídelníček při cukrovce, nebo u alkoholiků.

Keto dieta a její fáze

Proces hubnutí keto dieta zpravidla dělí na tři základní fáze – redukční, stabilizační a fixační. Důležité je opravdu dodržet všechny tři fáze. Vopačném případě hrozí jojo efekt. Ketonová dieta je velmi individuální. Na začátku byste se měli rozhodnout, kolik kilogramů chcete zhubnout. Podle očekávané váhy si pak určíte, jak dlouho budou jednotlivé fáze diety trvat.

První fáze redukční

První fáze je charakteristická navozením stavu ketózy. Abyste se do ní dostali, měli byste denně zkonzumovat méně než 50 g sacharidů. Vtéto fázi dochází knejvětšímu úbytku hmotnosti. První fáze končí, když zhubnete alespoň polovinuvytyčeného cíle. Tato doba však nesmí přesáhnout 8 týdnů. Poté se můžete přesunout do další fáze keto diety.

První dny, kdy se do bílkovinné diety pustíte, možná budete cítit únavu. Ta by však měla během pár dní odeznít. Proces ketózy je totiž doprovázený přívalem energie a dokonce i dobré nálady. Díky těmto pocitům poznáte, že se svaším tělem začalo něco dít. Pozor však na chyby vdietě, i sebemenší prohřešek může být znát. Ketóza se zastaví a sní samozřejmě i hubnutí. Dostat se do výchozího bodu pak trvá několik dní.

Druhá fáze stabilizační

Další fáze diety je stabilizační, váhové úbytky už nejsou tak razantní. Vtéto fázi se začínáte postupně vracet kběžné stravě. Stále je ale potřeba dodržovat přísná pravidla a udržovat tělo vketóze. Kdybyste dietu vtéto fázi ukončili, pravděpodobně by se dostavil nežádoucí jojo efekt.

První a druhá fáze by dohromady neměly překročit 14 týdnů.

Třetí fáze fixační

Třetí fáze se nese vduchu návratu kběžnému jídelníčku. Váhový úbytek už tady nelze příliš očekávat. Rozhodně byste se ale neměli vrátit kpůvodnímu nezdravému životnímu stylu, který tělu ubližoval. Nejlepším výsledkem keto diety by mělo být to, že se vám keto strava zalíbí a většinu vašeho jídelníčku budou tak i nadále tvořit keto dieta recepty. Například místo klasické pizzy zbílé mouky si můžete dopřát zdravou pizzu, knedělní snídani vyzkoušejte třeba keto dieta recept na proteinové lívance.

Pokud budete mít pocit, že i nadále potřebujete hubnout, není problém se i po čase vrátit do předchozích fází diety.

Zhubněte bez námahy a stresu sKetoFit

Jaké má ketonová dieta účinky?

Stejně jako každá redukční dieta iketonová dietamá své mínusy a nehodí se úplně pro každého, i když keto dieta recenze mohou někdy působit opačným dojmem. Její dodržování je vprvní řadě potřeba konzultovat slékařem, případně sdalším odborníkem na výživu. Měli byste také nejdříve podstoupitcelkové lékařské vyšetření.

Lidé smetabolicky podmíněnými onemocněními, mezi která patří cukrovka a porucha metabolismu tuků, tuto dietu držet nesmí. Diabetici by totiž měli dodržovat jídelníček při cukrovce, pro který je důležitý pravidelný příjem sacharidů. Hladovění a konzumace většího množství tuků může narušit správné fungování trávicí soustavy a celého organismu.

Výhody a nevýhody ketonové diety

Keto dieta recenze samozřejmě zmiňují především výhody keto diety. Při jejím držení nehladovíte, protože můžete jíst pravidelně a často. Kila ubývají rychle a viditelně. Vprvní fázi diety se jedná o vodu, protože ledviny ji potřebují kvyloučení toxických látek, které vznikají při nadměrném příjmu bílkovin. Při dodržování všech pravidelje hubnutí u této diety zaručené.

Co se týká negativních zkušeností sketo dietou, tak jde o nevyváženou stravu, která není výživově plnohodnotná, a proto sevitamíny a minerály musí doplňovat potravinovými doplňky. Relativně jednostranné zaměření dietního jídelníčku může přivodit zácpu. Zákaz konzumace ovoce a některé zeleniny a zvýšený příjem masa rapidně zvyšují riziko nárůstu hladiny cholesterolu, který je jednou zhlavních příčin cévních a srdečních onemocnění.

Keto dieta negativní zkušenosti také zmiňují vprvní fázi diety tzv. keto chřipku. Vdůsledku přechodu na dietu bez sacharidů se může dostavit zácpa, ale také malátnost, únava a bolest kloubů, které se velmi podobají klasické chřipce. Tento stav ale nenastává u všech, kteří se rozhodli keto dietu vyzkoušet, a většinou během několika dnů sám odezní.

Mezi nejčastěji zmiňované výhody a nevýhody patří:

Nehladovíte, můžete jíst pravidelně a často.

Kila ubývají rychle a viditelně.

Při dodržování všech pravidelje hubnutí u této diety zaručeno.

(Video) Keto dieta rozhodně není pro každého! Na co si dát pozor

Nevyvážená strava, musí se doplňovat vitamíny a minerály.

Jednostranné zaměření jídelníčku může přivodit zácpu.

Zákaz konzumace ovoce a zvýšený příjem masa rapidně zvyšuje riziko nárůstu hladiny cholesterolu.

V první fázi se může objevit tzv. keto chřipka.

Proč je keto strava tak populární?

Ketonová dietasi získala velkou oblibu právě pro svou efektivnost, zejména pokud chcete rychle zhubnout, aniž byste se mořili hlady. Také nevyžaduje žádné počítání kalorií, strava je jednoduchá a poměrně pestrá, proto se keto dieta hodí i pro začátečníky. Navíc neklade nároky na zvýšení pohybové aktivity, spíše naopak.

Často jivyužívají světoznámé celebrity, když se kvůli natáčení chtějí dostat do formy. Zastánkyněmiketo dietyjsou například herečky Halle Berry nebo Megan Fox.

Keto dieta jídelníček

Při keto stravě je klíčové snížení příjmu sacharidů pod 50 gramů za den. Podobné je to sjídelníčkem i vpřípadě diety bez sacharidů. Důležité je nehladovět proto keto jídelníček obsahuje 5-6 jídel denně, vždy po 3 hodinách.

Keto strava zakazuje všechny potraviny bohaté na sacharidy. Ketonová dieta zjídelníčku vyřazuje obilniny a veškeré produkty zmouky, luštěniny, ovoce, sladkou zeleninu a brambory. Kromě toho je nezbytné zcela omezit sladkosti a alkohol. Avšak potraviny bez sacharidů obsahující především bílkoviny a tuky můžete jíst bez omezení, stejně jako vybrané druhy zeleniny.

Pravidla pro keto jídelníček

Kromě co nejnižšího množství přijatých sacharidů je ke zdárnému průběhu potřeba dodržovat také následující jednoduchá pravidla:

 1. Jíst každé 3 hodiny, snídani je nutné zkonzumovat nejpozději 30 minut po probuzení.
 2. Striktně dodržovat pitný režim – alespoň 2,5 litru neslazených tekutin denně. Díky tomu zvládá tělo vylučovat kyselé ketolátky, aby nedošlo kpřekyselení organismu.
 3. Není vhodné zařadit silový trénink. Při keto dietě se velké sportování nedoporučuje, ale rozhodně je možné dopřát si procházky na čerstvém vzduchu, jízdu na kole nebo lehké protahování.
 4. Během diety se nesmí hladovět. Skvělé je, že je možné sníst libovolné množství zeleniny, takže se nemusíte striktně držet rozdělení snídaně-svačina-oběd-svačina-večeře. Pokud máte hlad, sčistým svědomím můžete chroupat okurku nebo ředkvičky.
 5. Při ketonové dietě neexistují tzv. cheat days. U mnoha diet je povolené například jeden den vtýdnu jíst cokoliv chcete, a to včetně běžně zakázaných potravin. To u keto diety neplatí. Jakmile sníte třeba zákusek, tělo přestane být ve stavu ketózy a celý proces hubnutí se zastaví. Celý proces by tak musel začít úplně od začátku.
 6. Keto dieta recepty nejsou vhodné jako stravování těhotných žen nebo pro lidi se speciálními stravovacími návyky (vegetariáni, vegani, lidé sbulimií nebo anorexií). Problémy mohou mít také lidé, kteří trpí cévními onemocněními. Vkaždém případě platí, že pokud si nejste jistí, raději keto dieta jídelníček prvně konzultujte se svým lékařem.

Povolené potraviny vketo stravě

V rámci ketonové diety můžete jíst podle libosti všechny potraviny svysokým obsahem bílkovin a tuků. Klidně si můžete dopřát vysokotučné mléčné výrobky, maso i sušené maso, ryby, vmenší míře také mořské plody a vejce. Nedoporučuje se konzumace uzenin, které obsahují až příliš soli a někdy dokonce i cukr.

Aby byla dieta bez sacharidů pestrá, doplňte keto dieta jídelníček o dostatečné množství vitamínů ze zeleniny. Doporučuje se například cuketa, špenát, chřest, rukola, polníček, zelené fazolky nebo třeba neslazené kysané zelí.

Do keto dieta jídelníčku patří také nejrůznější semínka, jako jsou například populární chia, lněná semínka nebo dýňová. Pozornost si zaslouží také oříšky. Ideální jsou při ketonové dietě kešu, vlašské, lískové ořechy či mandle. Povolené je také nejrůznější koření a bylinky, ochutit jídlo si můžete podle libosti.

Zakázané potraviny

Ovoce není součástí keto jídelníčku – alespoň ne vprvních dvou fázích. Výjimku tvoří např. citron, který je skvělý pro dochucení listových salátů, nebo avokádo, se kterým keto dieta recepty pracují velmi často.

Zakázané jsou potraviny, které mají velký podíl sacharidů. Týká se to veškerého pečiva a výrobků zmouky. Do keto diety nepatří také veškeré přílohy, tedy knedlíky, rýže, brambory a těstoviny. Místo toho lze ve specializovaných obchodech zakoupit speciální proteinové pečivo nebo těstoviny. Nebo si připravit vlastní alternativy těchto potravin. Třeba zkvětáku se dá vykouzlit chutná zdravá pizza téměř bez sacharidů.

Co se týče pitného režimu, nedoporučuje se přílišná konzumace kávy. Povolená je káva smlékem, maximálně však dva šálky denně. Naopak čaj je možné pít neomezeně. Doporučují se hlavně bylinné, zelené nebo ovocné čaje. Zakázané jsou vketo jídelníčku samozřejmě i sladké nápoje nebo alkohol.

KetoDiet – první česká keto dieta!

Ketonová dieta – vzorový jídelníček na týden zdarma

Níže najdete vzorovýjídelníček pro keto dietu na týden zdarma. Jídelníček je vhodný do 3.fáze diety. Postupně si do jídelníčku můžete zařadit své vlastní oblíbené a osvědčené keto recepty. Některá jídla můžete nahradit proteinovými koktejly.

Pondělí

 • Snídaně:slanina, vajíčka, rajčata
 • Dopolední svačina:bílý jogurt
 • Oběd:kuřecí salát solivovým olejem a sýrem feta
 • Odpolední svačina:sýrový talíř
 • Večeře:losos schřestem připravený na másle

Úterý

 • Snídaně:omeleta srajčaty, bazalkou a kozím sýrem
 • Dopolední svačina:avokádo scitrónovou šťávou a pečenými paprikami voleji
 • Oběd:mandlové mléko, arašídové máslo, kakaový prášek a stévie
 • Odpolední svačina:sýrový talíř
 • Večeře:masové kuličky, čedar a zelenina

Středa

 • Snídaně:keto mléčný koktejl
 • Dopolední svačina:zeleninový talíř
 • Oběd:krevetový salát solivovým olejem a avokádem
 • Odpolední svačina:vařené vejce smajonézou a bylinkami
 • Večeře:vepřové kotlety sparmazánem, brokolicí a salátem

Čtvrtek

 • Snídaně:omeleta savokádem, salsa, papriky a cibule
 • Dopolední svačina:hrst ořechů
 • Oběd:hrst ořechů, celerové hranolky, guacamole a salsa
 • Odpolední svačina:celer se salsou a guacamole
 • Večeře:kuře plněné pestem a krémovým sýrem, zelenina

Pátek

 • Snídaně: jogurt bez cukru sarašídovým máslem, kakaový prášek, stévie
 • Dopolední svačina: 2 vejce na tvrdo
 • Oběd: hovězí připravené vkokosovém oleji se zeleninou
 • Odpolední svačina: zeleninový talíř
 • Večeře: burger (bez pečiva) se slaninou, vejcem a sýrem

Sobota

 • Snídaně: omeleta se sýrem, šunkou a zeleninou
 • Dopolední svačina: bílý jogurt
 • Oběd: šunka a plátky sýra sořechy
 • Odpolední svačina: mléčný koktejl smandlovým mlékem, kakaovým práškem a ořechovým máslem
 • Večeře: ryba, vejce a špenát připravené na kokosovém oleji

Neděle

 • Snídaně: omeleta se slaninou a žampiony
 • Dopolední svačina: hrst ořechů nebo semínek
 • Oběd: burger se salsou, sýrem a guacamole
 • Odpolední svačina: zeleninový talíř
 • Večeře: steak svejci a salátem

Keto dieta recepty

Pro porozumění pravidlům keto diety je samozřejmě nejlepší praktická ukázka. Pro představu níže uvádíme keto dieta recepty, které můžete konzumovat již od 1.fáze diety.

Mezi oblíbené keto dieta recepty patří rozmanité úpravy vajíček, ale také květáková rýže nebo cuketové špagety. Keto dieta recenze také doporučují předpřipravené koktejly, palačinky, polévky a další pokrmy, které mají vyvážený poměr všech důležitých látek. Mezi oblíbené keto dieta recepty na snídaně patří proteinové lívance a kaše. Kromě tří hlavních chodů nezapomínejte ani nadopolední a odpolednísvačinu. Ke svačině si dejte například bílý jogurt nebo sýr se zeleninou.

Keto dieta – recenze, jídelníček a recepty – Pestrý Jídelníček (2)

1

Omeleta srukolou

Ingredience:

 • 2 vejce
 • 100 g rukoly
 • 2 lžičkykokosového tuku
 • 1 stroužek česneku

Postup:

Vajíčka rozklepněte do mističky a společně je rozšlehejte. Na pánvi si zatím rozpalte kokosový olej a vejce na ni vlijte. Omeletu opečte zobou stran do zlatova a následně ji naservírujte na talíř. Poté na pánvi osmahněte nasekaný česnek, přidejte rukolu a krátce ji poduste. Nakonec česnekovou rukolou ozdobte připravenou omeletu a tato výtečná keto strava je hotová.

2

Grilovaná cuketa sfazolkami

Ingredience:

 • 1 cuketa
 • 200 g zelených fazolek
 • 1 lžíce olivového oleje
 • sůl

Postup:

Cuketu nakrájejte na kolečka, zlehka je posolte a nechte „vypotit“. Poté znich papírovou utěrkou setřete přebytečnou vodu, rozložte je na plech vymaštěný olivovým olejem a na druhou polovinu plechu nasypte fazolky. Fazolky lehce osolte a vše grilujte do zlatova.

(Video) KETO/LOWCARB. DEN NA TALÍŘI. LÉTO. Nízkosacharidový jídelníček na hubnutí, pro zdraví a skvělá chuť!

Keto dieta – recenze, jídelníček a recepty – Pestrý Jídelníček (3)

3

Cuketové špagety savokádem

Ingredience:

 • 2 cukety
 • ½ avokáda
 • olivový olej
 • sůl, pepř

Postup:

Omyté a očištěné cukety si nastrouhejte pomocí škrabky nebo spiralizéru na dlouhé tenké plátky podobné špagetám. Následně je dejte do misky a přidejte knim polovinu dužiny zavokáda nakrájeného na kostičky. Na závěr můžete špagety opražit na kapce olivového oleje a zlehka dochutit solí a pepřem.

4

Mátový dresink

Pokud to myslíte sketo dietou vážně, musíte se spřátelit se zeleninou. A listové saláty jsou pro vaší keto stravu skvělou volbou. Aby se vám brzy nepřejedly, vyzkoušejte tento skvělý mátový dresink.

Ingredience:

 • 100 g olivového oleje
 • šťáva zjednoho středního citronu
 • 1 lžička hořčice
 • hrst lístků čerstvé máty
 • 2 stroužky česneku
 • sůl a pepř dle chuti

Postup:

Všechny suroviny dejte do mixéru a pořádně rozmixujte, tím je mátový dresink hotový.

Jedna porce odpovídá jedné lžíci, uvedené množství surovin vystačí přibližně na 15 porcí. Zbytek dejte do sklenice a uchovejte vlednici, kde vydrží přibližně týden. Můžete ho zkusit kombinovat nejen slistovými saláty, ale také třeba spečenou a grilovanou zeleninou.

Keto dieta – recenze, jídelníček a recepty – Pestrý Jídelníček (4)

5

Pórková polévka sřeřichou

Na podzim a vzimě nás nejen zahřejí, ale také pohladí na duši. Co může být lepšího, než dát si teplou krémovou polévku po návratu zprocházky mrazivou krajinou?

Ingredience:

 • 1 pórek, nahrubo pokrájený
 • 1 svazek řeřichy
 • 1l kuřecího vývaru
 • olej na restování
 • sůl a pepř dle chuti

Postup:

Pórek a řeřichu zlehka orestujeme a zalijeme vývarem. Vaříme do změknutí zeleniny a poté rozmixujeme. Dochutíme solí a čerstvě mletým pepřem. Polévku můžeme zjemnit smetanou a při podávání ozdobit jemně nasekanou řeřichou.

6

Grilované čínské zelí a mrkev spikantním dresinkem

Ingredience:

 • ½ hlávky čínského zelí
 • 2 střední mrkve
 • olivový olej
 • sůl

Na dresink:

 • 2 lžíce řeckého jogurtu
 • 2 lžíce domácí majonézy
 • 1 lžíce chilli omáčky
 • 2 lžíce citronové šťávy

Postup:

Čínské zelí nakrájíme na měsíčky, které drží pohromadě díky košťálu. Mrkev nakrájíme na hranolky. Zeleninu přendáme na plech, zastříkneme olivovým olejem a lehce osolíme. Pečeme vtroubě pod grilem, ale ve vhodné nádobě můžeme grilovat i na běžném venkovním grilu.

Dresink připravíme jednoduše smícháním všech uvedených surovin.

Když je zelenina hotová, pokapeme ji připraveným dresinkem. Salát se skvěle hodí jako příloha ke grilovanému nebo pečenému masu.

(Video) KETO/LOWCARB. DEN NA TALÍŘI. JARO. Nízkosacharidový jídelníček na hubnutí, pro zdraví a skvělá chuť!

Keto dieta – recenze, jídelníček a recepty – Pestrý Jídelníček (5)

7

Restovaný květák na kari

Ingredience:

 • 500 g květáku
 • 1 čajová lžička kari
 • olej na smažení
 • sůl
 • pažitka nebo petržel dle chuti

Postup:

Květák rozebereme na růžičky a uvaříme tzv. na skus vosolené vodě. Vpánvi rozpálíme olej, přisypeme kari a necháme rozvonět. Nakonec přidáme květák, obalíme ho vkari a zprudka orestujeme. Při podávání můžeme posypat najemno nakrájenou pažitkou nebo petrželí.

8

Portobello burger shovězím masem

I mezi keto dieta recepty najdete dobroty, které jako by zoka vypadly „běžným“ pokrmům. Na tomhle si určitě pochutnáte!

Ingredience:

 • 200 g mletého hovězího masa
 • 2 kusy portobello žampionů
 • čedar
 • šalotka nakrájená na kolečka
 • rajče nakrájené na plátky
 • rukola, polníček, baby špenát dle chuti
 • sůl a pepř

Postup:

Hovězí maso ochutíme solí a pepřem a vytvarujeme zněj hamburger.

Šalotku opečeme na přepuštěném másle dozlatova. Žampiony zbavíme nohou, případně oloupeme a zvolna opékáme na pánvi. Na vyšším plameni opečeme burgery.

Nakonec sestavíme hamburgery. Mezi portobello klobouky navrstvíme čedar, salát, rajčata a hovězí, nakonec opět přiklopíme portobello. Můžeme přidat také některý zdresinků uvedených výše.

Keto dieta – recenze, jídelníček a recepty – Pestrý Jídelníček (6)

9

Avokádová pomazánka

Avokádo je skvělá potravina svysokým podílem tuků, díky čemuž je pro keto jídelníček ideální. Na 100 g dužiny připadá až 15 g tuků (záleží na stupni zralosti plodu). Obsažené tuky jsou navíc rostlinného původu (tedy zdraví prospěšné) a dobře zasytí.

Ingredience:

(Video) Přežil jsem na KETO DIETĚ ?? 7 dní ketodiet, jídelníček, plusy, mínusy, cena

 • dužina z½ avokáda
 • ½ stroužku česneku
 • sůl, pepř
 • řeřichové výhonky
 • citronová šťáva

Postup:

Dužinu zavokáda rozmačkáme vmisce a dochutíme lisovaným česnekem, solí a čerstvě namletým pepřem. Můžeme také přidat pár kapek citronové šťávy. Vše utřeme dohladka.

Podáváme na proteinovém chlebu, můžeme posypat nasekanou řeřichou.

10

Mandlová kaše

Ať už jako příjemná svačina nebovýživná a vyvážená snídaně do keto diety, tento recept rozhodně aspiruje na vaše nové comfort food – prostě něco dobrého, co si dáte, když si budete chtít zlepšit náladu. A hodí se i do bezlepkového jídelníčku.

Ingredience:

 • 50 g oloupaných mandlí
 • 200 ml mléka (polotučné nebo plnotučné)

Postup:

Mandle namočte minimálně na hodinu do vody, nejlépe však přes noc. Potom slijte a propláchněte čistou vodou. Okapané mandle smlékem rozmixujte dohladka a za stálého míchání nechte projít varem.

Podávejte soříškovým máslem, skořicí nebo hořkou čokoládou, která má více než 85% kakaa.

Keto dieta zkušenosti a recenze

Na trhu existuje velké množství ketonových diet a může být problém vybrat si tu správnou. Jako i u jiného spotřebního zboží, je i vtomto případě dobré podívat se na keto dieta zkušenosti a recenze a zjistit, jak jsou spokojení ostatní uživatelé. Podívejte se třeba na recenze KetoFit diety nebo KetoDiet, které patří knejlepším dietám na českém trhu. Mezi komplexními keto dietami dostupnými na českém trhu je jako nejlepší keto dieta hodnocena ta od KetoMix.

KetoMix skutečně fungující keto dieta

Výhodou všech předem připravených diet je to, že se o svůj keto jídelníček prakticky nemusíte starat. Nejlepším startem do diety je objednat si celý předpřipravený jídelníček. Na začátku tak odpadnou starosti, jaké keto dieta recepty jsou vhodné. Takto komplexní keto dieta pro začátečníky se také hodí, pokud nemáte čas nebo chuť si připravovat jídla každý den. Pro tyto případy je tu KetoMix, oblíbená ketonová dieta pro všechny nebo její konkurenční KetoFit dieta.

KetoMix recenze

Zákazníci nejčastěji oceňují včasné dodání, dobrou chuť a rychlé výsledky. Rychlá příprava je samozřejmostí. Velkou výhodou KetoMix diety je to, že je dostupná pro každého – muže, ženy, všechny váhové kategorie. Keto dieta recenze vidí jako výhodu také online poradenský servis i telefonní zákaznickou linku.

A to nejlepší? Jídla vám budou chutnat. Ani vprvní fázi diety se KetoMix neomezuje na pití koktejlů, ale je možné si vybrat zvelkého množství „běžných“ jídel. Součástí diety jsou navíc i teplá jídla. SKetoMix se můžete těšit na spoustu dobrot, které můžete zakoupit na jejich oficiálním keto dieta eshopu:

 • koktejly,
 • polévky,
 • omelety,
 • proteinové kaše,
 • sladkosti a čokolády,
 • keto chleba,
 • sušené maso,
 • sirupy bez cukru.

Keto dieta zkušenosti někdy zmiňují, že cena za dietu je příliš vysoká. Na druhou stranu, utracená částka pokrývá kompletní jídelníček, takže vrozpočtu není potřeba počítat sdalšími výdaji na jídlo. Při správném dodržování předepsaného jídelníčku je cena za jednu porci přibližně 43 korun. Na stránkách KetoMix navíc můžete získat keto dietu se slevou až 50%.

Výhodné balíčky KetoMix

Oblíbeným produktem jsou podle recenzí KetoMixu výhodné balíčky. Ketonovou dietu si tak můžete vyzkoušet třeba jen jako jídelníček na týden nebo se rovnou vrhnout na delší období. Nejlevnější ketonová dieta je samozřejmě varianta na týden, vrámci balíčků na více týdnů je však možné získat na keto dietu slevu.

Vybírat můžete například ztěchto balíčků:

 • Ochutnávkový limitovaný týdenní balíček,
 • Ketonová dieta na 7 dní,
 • Keto dieta na 2 týdny,
 • Ketonová dieta na 3 týdny,
 • Ketonová dieta na 4 týdny.

Fáze KetoMix diety

Obecně má keto dieta tři fáze. Vprvní fázi je cílem rychle dosáhnout ketózy, aby ve druhé fázi zmizely požadované kilogramy. Třetí stabilizační fáze pomáhá zařadit keto dieta recepty a způsob stravování do běžného života.

KetoMix program pomáhá tyto fáze zvládnout levou zadní. Vprvní fázi diety se konzumuje KetoMix jídlo pětkrát denně. Ktomu navíc půl kila zeleniny a 20 g ořechů. Ve druhé fázi figuruje předpřipravené jídlo třikrát denně a dvě jídla doplňujete sami. Ve třetí fázi už se při přípravě keto stravy spoléháte jen sami na sebe. Nutno dodat, že pro přechod kvlastnímu vaření jsou kdispozici skvěle přehledné webové stránky KetoMix a také jejich keto jídelníček.

Na co si dát při KetoMix dietě pozor

KetoMix dieta není nijak záludná. Připravená jídla mají vyvážené složení, takže není potřeba se bát ani nedostatku vitamínů a minerálů, který hrozí, pokud se pustíte do domácí keto diety bez dohledu odborníka. Naopak při třetí fázi diety, kdy už si keto dieta jídelníček připravujete zcela sami, je dobré doplňovat vitamíny a minerály pomocí potravinových doplňků.

Důležité je dodržovat instrukce, které jsou přiložené kdietnímu balíčku. Součástí nejsou jen pokrmy, ale také manuál keto diety pro začátečníky, ve kterém se dozvíte, jak dietu dodržovat, jaké keto recepty vařit ve druhé a třetí fázi a jak dodržovat keto jídelníček i po skončení diety. Jako dárek pak dostanete šejkr, svačinovou tyčinku a odměrku.

Chci zkusit KetoMix dietu

Alternativy KetoMix diety

Zjistili jste, že vám znějakého důvodu KetoMix nevyhovuje? Vtom případě doporučujeme vyzkoušet další keto dietu, která je u nás velmi oblíbená. Jedná se o keto dietu vytvořenou speciálně pro ženy – KetoFit. Zákaznice si často chválí, že KetoFit koktejl i jídla jim opravdu chutnají. Navíc si každý přijde na své, protože KetoFit koktejly jsou dostupné ve 24 příchutích. KetoFit dieta je pravděpodobně také nejlevnější ketonovou dietou, záleží však na konkrétním zvoleném dietním jídelníčku.

Další vhodnou stravovací alternativou je KetoDiet. Jedná se o ryze českou firmu, která na trhu funguje již 10 let. Stejně jako ostatní firmy má svůj keto dieta e-shop, kde si můžete nakoupit vše potřebné. Kromě keto dieta e-shopu na jejich stránkách najdete také oblíbené keto recepty vhodné pro domácí keto stravu.

keto dieta

  (Video) Low Calorie High Protein Blueberry Cheesecake 🧀🍰#shorts #cheesecake #blueberry

  Videos

  1. Keto Friendly Pancake Mixes - Which one is best for you? Keto and Co Pancake & Waffle Mix #shorts
  (Keto Anywhere)
  2. KETO BAKING TIPS! Couple Of Things We Used In Baking
  (KetoMom)
  3. keto frozen yogurt 😋
  (mrskukies)
  4. Low Carb Recipes 😋 - Keto Meals Recipes - Keto Diet 🥗 #keto#shorts
  (Keto Ami)
  5. Easy Keto Charcuterie Board
  (Low Carb Inspirations)
  6. 1 Tip That 100% Guarantees Weight Loss
  (Tim Burmaster)
  Top Articles
  Latest Posts
  Article information

  Author: Lidia Grady

  Last Updated: 02/09/2023

  Views: 5997

  Rating: 4.4 / 5 (45 voted)

  Reviews: 92% of readers found this page helpful

  Author information

  Name: Lidia Grady

  Birthday: 1992-01-22

  Address: Suite 493 356 Dale Fall, New Wanda, RI 52485

  Phone: +29914464387516

  Job: Customer Engineer

  Hobby: Cryptography, Writing, Dowsing, Stand-up comedy, Calligraphy, Web surfing, Ghost hunting

  Introduction: My name is Lidia Grady, I am a thankful, fine, glamorous, lucky, lively, pleasant, shiny person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.